English
Iš viso apsilankė: 9136677
Šiandien apsilankė: 1018
Dabar naršo: 9
Naujienos


ATVIRAS KULTŪROS MINISTRO ATSAKYMAS AKTORIUI HENRIKUI SAVICKIUI

Suprantu viešojoje erdvėje kylančius svarstymus dėl Klaipėdos teatro ateities. Tai tik rodo, kokia reikšminga šio teatro veikla, ir suprantamas visuomenės susirūpinimas.

 

Tačiau sunku suprasti nuolat kurstomą nepelnytą ažiotažą šia tema ir metamą nepasitikėjimo šešėlį jau vykstančiam konkursui užimti Klaipėdos dramos teatro vadovo pareigas. Noriu paminėti, kad 2013 - 2015 m. įvyko ne vienas toks konkursas. Visi jie praėjo sklandžiai, skaidriai, laimėję vadovai sėkmingai vadovauja teatrams ir koncertinėms įstaigoms, todėl sunku įvertinti sklandančias apkalbas ir jas kuriančių žmonių siekius.

 

Ar tai bandymas apjuodinti, ar iš anksto nuteikti prieš būsimą vadovą?

 

Noriu paminėti, kad 2013 m. vyko konkursas užimti Lietuvos rusų dramos teatro vadovo pareigas, jį laimėjo Jonas Vaitkus, taip pat valstybiniam pučiamųjų orkestrui "Trimitas" pradėjo vadovauti konkursą laimėjęs Deividas Staponkus. 2014 m. konkursą laimėjo Juozas Marcinkevičius, vadovaujantis Vilniaus teatrui „Lėlė“. Šiais metais vyko ir vyksta net keli konkursai. (Koncertinė įstaiga Valstybinis Vilniaus choras, laimėjo Vladas Bagdonas. Kauno valstybinis Lėlių teatras, laimėjo Sigitas Klibavičius). Paskelbtas konkursas į Kauno valstybinį muzikinį teatrą, tačiau dėl šio teatro nekyla nepagrįstų kaltinimų, kaip nekilo ir dėl kitų. Klausimas - kodėl?

 

Teatro vadovas turi būti kompetentingas ir profesionalus daugelyje sričių, nes ant jo pečių gula atsakomybė ne tik už efektyvų teatro trupės darbą, bet ir už teatro kaip plataus kultūrinių procesų lauko veiklą. Todėl Kultūros ministerija konkursus vykdo atsakingai, skirdama tam daug dėmesio. Klaipėdos teatras yra rekonstruotas, šiuo metu tai - moderniausios, geriausia technika ir įranga aprūpintos patalpos, tad veiklos galimybių yra tikrai daug.

 

Priminsiu, kad konkursai vyksta pagal kultūros ministro patvirtintą Konkursų nacionalinių, valstybės ir savivaldybių teatrų ir koncertinių įstaigų vadovams tvarkos aprašą. Noriu pažymėti, kad laikantis etikos ir nešališkumo principu, neviešinamos pretendentų pavardės.

 

Komisija, į kurią kviečiami ilgametę patirtį ir kompetencijas turintys, kultūrai ir teatro menui atsidavę žmonės, savo srities profesionalai, vertina pateiktas programas, ateities viziją, vadybinę patirtį ir kompetenciją, ir tai tikrai yra specialistai, kuriems rūpi teatro ateitis. Būtent Komisija ir priima sprendimą.

 

Kaip žinome, teatro vadovo kadencija numatyta penkeriems metams. Kultūros ministerijos iniciatyva buvo priimtos įstatymu įtvirtintos nuostatos, numatančios neribotą kadencijų skaičių, tokiu būdu siekiant užtikrinti efektyvų teatrų darbą, tęstinumą, o kartu ir galimybę keisti vadovą, jei jo vadovavimas neatitinka keliamų reikalavimų.

 

Baigdamas noriu padėkoti gerbiamam H. Savickiui už rūpestį, miesto, kuris svarbus gerbiamam aktoriui, teatru. Kiek žinau, gerbiamas H. Savickis jau daugelį metų gyvena ir dirba Kaune. Tikiu, kad lygiai taip pat jį neramina jau du kartus vykęs ir, deja, be rezultatų pasibaigęs konkursas Kauno kamerinio teatro direktoriaus pareigoms užimti bei dabar vykstantis konkursas Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovo pareigoms.