English
Pradžia > Naujienos
Iš viso apsilankė: 9190397
Šiandien apsilankė: 1268
Dabar naršo: 7
Naujienos


KULTŪROS MINISTERIJA PERVEDĖ LĖŠAS KULTŪROS IR MENO DARBUOTOJŲ ATLYGINIMAMS PADIDINTI

Nuo liepos 1 d. didėja kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokestis. Kultūros ministras vertina tai kaip neabejotinai svarbų pasiekimą, kuris lems teigiamus pokyčius visuose kultūros plėtojimo procesuose, tačiau pabrėžia, kad kultūros darbuotojų atlyginimų klausimas ir toliau išlieka vienas iš svarbiausių prioritetų.

 

Kultūros ministerija beveik su visomis savivaldybėmis sudarė Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų, skirtų savivaldybės 2015 metų kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčiui padidinti pervedimo sutartis.

 

„Asignavimai darbo užmokesčio didinimui jau pervesti savivaldybių administracijoms. Taip pat raštu pateikti metodiniai išaiškinimai visoms savivaldybėms. Džiaugiuosi, kad laikomasi Vyriausybės programoje numatytų įsipareigojimų. Radus bendrus sprendimus, pavyko antrus metus iš eilės padidinti atlyginimus mažiausiai uždirbantiems kultūros ir meno darbuotojams", - sako kultūros ministras Šarūnas Birutis.

 

Kaip vieną iš svarbiausių uždavinių kultūros ministras paminėjo siekį, kad kitais metais numatytas trečias atlyginimų kultūros ir meno darbuotojams didinimo etapas būtų taip pat sėkmingai įgyvendintas. Po derybų dėl planuojamų 2016 m. valstybės biudžeto asignavimų, tam reikiamos lėšos jau yra numatytos. Š. Birutos tikisi, kad Premjero Algirdo Butkevičiaus vadovaujama Vyriausybė ir toliau skirs deramą dėmesį kultūros sričiai.

 

Kultūros ministras pabrėžė, kad mažėjanti kultūros ir meno darbuotojų atskirtis, lyginant su viešojo sektoriaus darbuotojais, motyvuoja kultūros srityje dirbančius specialistus kelti kvalifikaciją, telkti bendruomenes aktyviai edukacinei ir kultūrinei veiklai, profesionaliai plėtoti kultūros procesus visose srityse.

 

Kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokestis ilgą laiką nekilo, ir tik nuo 2014 m. liepos 1 d. jis didėjo dviem baziniais atlyginimais. Šiam tikslui buvo skirta 25 mln. litų.

 

Vyriausybės nutarimu nuo 2015 m. liepos 1 d. kultūros darbuotojų atlyginimų kėlimui buvo skirta 5 mln. Eurų, o tai leidžia kultūros ir meno specialistų tarnybinių atlyginimų koeficientų minimalią ribą padidinti vidutiniškai 1,3 bazinės mėnesinės algos dydžiu.

 

Kultūros ministras pažymi, kad, palyginus su Latvija ir Estija, Lietuvoje kultūros ir meno srityje dirbančių specialistų atlyginimai ženkliai skiriasi. Lietuvoje tai sudaro tik 59 proc. viešojo sektoriaus vidutinio atlyginimo, kai Latvijoje – 89 proc., o Estijoje kultūros ir meno darbuotojų atlyginimas lenkia viešojo sektoriaus vidurkį ir sudaro 102 proc.

 

Minimali kultūros ir meno specialisto alga Lietuvoje dabar yra 408 eurai ir 26 procentais viršija šalies minimalią algą.