English
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Renginiai


Kaune atidaroma paroda „Tarp Maironio medžių: liaudies menas iš rašytojų rinkinių"

Projekte „Lietuvos muziejų kelias“ dalyvaujantis Maironio lietuvių literatūros muziejus rugsėjo 4 d., penktadienį, 16 val. kviečia į parodos „Tarp Maironio medžių: liaudies menas iš rašytojų rinkinių“ atidarymą bei literatūros-muzikos popietę.


Daugelis lietuvių literatūros kūrėjų įkvėpimo sėmėsi liaudies kūryboje, rinko įdomius jos pavyzdžius – juos saugojo, kaip meno kūrinius, jais puošėsi... Lietuvių liaudies meno kūriniai iš Lazdynų Pelėdos, K. Būgos, Maironio, Vaižganto, Vydūno, K. Borutos, P. Cvirkos, B. Sruogos, V. Mykolaičio-Putino, M. Katiliškio, V. Mačernio, R. Mikutavičiaus, B. Pūkelevičiūtės, A. Vaičiulaičio, P. Babicko ir kitų rašytojų rinkinių vienai popietei „įsikurs“ tarp Maironio sodo medžių: XIX–XX a. tautinės ir jubiliejinės juostos, tautiniais ornamentais austos ir siuvinėtos lovatiesės, rankšluosčiai, staltiesės, prijuostės, tautiniai kostiumai.

 

Parodą papildys rašytojų – Liūnės Sutemos, G. Tulauskaitės, V. Žilinskaitės – rankdarbiai: siuviniai ir mezginiai. Kai kurios muziejinės vertybės bus eksponuojamos pirmą kartą ir atskleis netikėtas rašytojų sąsajas su liaudies menu.

 


Liaudies meno grožį ne tik matysime, bet ir girdėsime: lietuvių liaudies dainas atliks Kauno folkloro ansamblis „Gadula“ (vad. Andrius Morkūnas), rašytojų kūrybą skaitys aktoriai Olita Dautartaitė ir Petras Venslovas. Renginį ves rašytoja, muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė.

 

Maironio lietuvių literatūros muziejaus informacija

Iš viso apsilankė: 9136677
Šiandien apsilankė: 1018
Dabar naršo: 9