English
Iš viso apsilankė: 9193881
Šiandien apsilankė: 3167
Dabar naršo: 16
Naujienos


Kultūros ministerijoje – projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę" dalyviai

Kultūros ministerijoje visą savaitę dirbs du projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai. Antradienį jie susitiks su kultūros ministru Šarūnu Biručiu.

 


Kultūros ministerijos parengtoje projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ programoje dalyvauja Riešės gimnazijos dvyliktokė Gabija Mušeikytė ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos dvyliktokas Rokas Jančiauskas.

 

Moksleiviai susipažįsta su Kultūros ministerijos struktūra ir funkcijomis,  susitinka su įvairių skyrių specialistais. Praktinė Kultūros ministerijos užduotis projekto dalyviams – pateikti siūlymų, kaip paskatinti moksleivius ir jaunimą aktyviau lankytis muziejuose.

 

Moksleiviams parengti vizitai į Lietuvos centrinį valstybės ir Istorijos archyvuose, susipažįstant su archyvų veikla ir fondais. Taip pat numatomas susitikimas su „Kino pavasario“ festivalio organizatoriais ir pažintis su tarptautinių meno projektų organizavimo patirtimi.  Projekto dalyviai lankysis LDK valdovų rūmuose, kur susipažins ir su kultūros mecenatų dovanotomis istorinėmis vertybėmis. Viena diena bus skirta Audiovizualinių menų industrijos ir Užupio meno inkubatoriams lankyti. Taip pat moksleivių laukia pažintis su Lietuvos kultūros taryba, jos funkcijomis ir struktūra.

 

Septintus metus rengiamo projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai šįmet kviečiami diskutuoti ir dalytis idėjomis, kaip kurti stiprius tautinius santykius mūsų šalyje, kad būtų užtikrinta visų tautinių grupių tarpkultūrinė komunikacija, o integracija vyktų sklandžiai ir būtų saugomas kultūrinis tautų savitumas. Šiemet projekte dalyvauja 30 mokinių.

 

Projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“ kasmet organizuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė kartu su ministerijomis ir partneriais. Projekto dalyviai turi galimybę artimiau susipažinti su Lietuvos institucijų ir politikų veikla bei jų kasdieniu darbu. Per šešerius projekto gyvavimo metus jame dalyvavo jau 178 moksleiviai.