English
Pradžia > Naujienos
Iš viso apsilankė: 9190397
Šiandien apsilankė: 1268
Dabar naršo: 7
Naujienos


Kultūros ministras apžiūrėjo baigiamą rekonstruoti Palangos koncertų salę, kitus kurorto kultūros objektus

Kultūros ministras Šarūnas Birutis rugpjūčio 21 dieną, lydimas Palangos mero Šarūno Vaitkaus, apžiūrėjo Palangoje renovuojamus kultūros objektus – baigiamą rekonstruoti Palangos koncertų salę, restauruojamą „Anapilio“ vilą, rekonstruotą Kurhauzą, Gintaro muziejų ir Birutės parką.

 

Per labai trumpą laiką iškilusi Palangos koncertų salė jau turi visus tokiai kultūros įstaigai būtinus bruožus. Buvusios vasaros estrados vietoje statoma koncertų salė jau yra įgavusi apvalią formą bei turi maždaug 4 tūkst. kv. metrų ploto. Šiuo metu čia vyksta apdailos darbai, montuojamos akustinės lubos, 2200 vietų salės žiūrovų kėdės, šviestuvai, techninė įranga.

 

Pasak kultūros ministro Š. Biručio, tai pirmoji ir kol kas vienintelė Lietuvoje koncertams skirta nauja salė, kurią įrengiant ypatingas dėmesys skiriamas akustikai, žiūrovų ir atlikėjų patogumui. „Ši koncertų salė yra ypač svarbi Klaipėdos kraštui ir viso Vakarų Lietuvos regiono kultūrai. Čia galės vykti aukšto lygio muzikos koncertai, galės būti rodomi ir muzikiniai spektakliai", - pabrėžė kultūros ministras.

 

Rekonstruojant Koncertų salės pastatą, ypatingas dėmesys skiriamas akustikai, todėl salėje naudotos tik akustinės medžiagos, neleidžiančios patalpoje sklisti aidui ir maksimaliai apsaugančios nuo triukšmo sklidimo į aplinką. Salės erdvė pasižymi ir išskirtiniu apšvietimu – šviesa į patalpas patenka pro viršutinį stoglangį ir fasadinėje sienoje „įpjautus“ langus. Koncertų salėje įrengtas 2200 sėdimų žiūrovų vietų amfiteatras su apie sceną išdėstytomis žiūrovų vietomis. Į pirmąjį renginį rekonstruotoje Koncertų salėje žiūrovai bus pakviesti jau šių metų gruodį.

 

       

 

Antruoju darbų etapu greta koncertų salės, kitame pastato korpuse, įsikurs Meno mokykla. Trečiuoju etapu bus suprojektuotas Kultūros centras.

 

Projekto vertė – 7 mln. 241 tūkst. eurų, iš jų Kultūros ministerijos skirtos valstybės investicijos 2 mln. 27 tūkst. eurų, struktūrinių fondų lėšomis finansuota suma 2 mln. 896 tūkst. eurų, savivaldybės lėšos sudaro 2 mln. 317 tūkst. eurų.

 

Medinė vila „Anapilis“ – vienas iš įdomiausių ir žinomiausių senosios kurorto architektūros statinių Lietuvos pajūryje – taip pat keliama naujam gyvenimui. Restauracijos darbus numatoma baigti jau kitąmet. Sovietmečiu vila buvo gerokai pakeista, tad specialistams teko nelengva užduotis – atkurti tikrąjį „Anapilio“ veidą. Kadangi senieji šio pastato brėžiniai yra, kaip spėjama, kadaise sudegę, atkurti autentišką vilą nebuvo paprasta. Siekiant, kad senasis „Anapilio“ veidas būtų išlaikytas, imta rinkti senuosius atvirukus, nuotraukas, kuriuose užfiksuotas šis pastatas. Vėliau „Anapilyje“ ėmė darbuotis kultūros paveldo specialistai.  Sutvarkius vieną iš pirmųjų Palangoje pastatytų vilų mieste atsiras vieta, kurioje bus galima susipažinti su vieno iš didžiausių Lietuvos kurortų istorija – rekonstruotame „Anapilyje“ įsikurs Palangos kurorto muziejus.

 

2014 m. kultūros ministro įsakymu patvirtintas finansavimas 19-os kultūros paveldo objektų sutvarkymui ir pritaikymui visuomenės reikmėms pagal Europos ekonominės erdvės (EEE) finansinio mechanizmo programą „Kultūros ir gamtos paveldo išsaugojimas ir atgaivinimas“. Tarp jų pateko ir Palangos miesto savivaldybės projektas „Anapilio" vilai restauruoti ir pritaikyti Palangos kurorto muziejaus paskirčiai. Bendra projekto vertė – 874.457,92 Eur, iš kurių 699.566,33 Eur paramos lėšos (80 proc.), o 174.891,59 Eur – savivaldybės nuosavas indėlis (20 proc.).

 

Lankydamasis Palangoje kultūros ministras taip pat susipažino su projekto „Palangos botanikos parko istorinės dalies restauracija ir pritaikymas viešosioms reikmėms“ antrojo etapo darbais, Palangą garsinančio Gintaro muziejaus renovacija.

 

Kultūros ministerijos informacija

Palangos savivaldybės nuotraukos