English
Iš viso apsilankė: 9136677
Šiandien apsilankė: 1018
Dabar naršo: 9
Naujienos


Kultūros ministras susitiko su projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviais

Kultūros ministerijoje šią savaitę praktiką atliekantys projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai antradienį susitiko su kultūros ministru Šarūnu Biručiu.

 

Riešės gimnazijos dvyliktokė Gabija Mušeikytė ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos dvyliktokas Rokas Jančiauskas turėjo progos sužinoti platesnę negu menai kultūros, apimančios visas žmogaus gyvenimo sritis, sąvoką, taip pat apie kultūros raidą ir svarbą valstybei, kiekvienam jos piliečiui.

 

Kultūros ministras atsakė į moksleivių klausimus apie emigracijos priežastis, kultūros politiką ir valdymą, kultūrinio gyvenimo perspektyvas, Lietuvos tautinių mažumų problematiką. Ministras palinkėjo moksleiviams sėkmės, kūrybiškumo, naujų idėjų ir fantazijos, kuri yra pagrindinis kūrybingos asmenybės variklis.


     

 

Moksleiviai susipažįsta su Kultūros ministerijos struktūra ir funkcijomis,  susitinka su specialistais. Praktinė Kultūros ministerijos užduotis projekto dalyviams – pateikti siūlymų, kaip paskatinti moksleivius ir jaunimą aktyviau lankytis muziejuose.
 

Moksleiviams parengti vizitai į Lietuvos centrinį valstybės ir Istorijos archyvuose, susipažįstant su archyvų veikla ir fondais. Taip pat numatomas susitikimas su „Kino pavasario“ festivalio organizatoriais ir pažintis su tarptautinių meno projektų organizavimo patirtimi.  Projekto dalyviai lankysis LDK valdovų rūmuose, kur susipažins ir su kultūros mecenatų dovanotomis istorinėmis vertybėmis. Viena diena bus skirta Audiovizualinių menų industrijos ir Užupio meno inkubatoriams lankyti. Taip pat moksleivių laukia pažintis su Lietuvos kultūros taryba, jos funkcijomis ir struktūra.
 

Septintus metus rengiamo projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai šįmet kviečiami diskutuoti ir dalytis idėjomis, kaip kurti stiprius tautinius santykius mūsų šalyje, kad būtų užtikrinta visų tautinių grupių tarpkultūrinė komunikacija, o integracija vyktų sklandžiai ir būtų saugomas kultūrinis tautų savitumas. Šiemet projekte dalyvauja 30 mokinių.
 

Projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“ kasmet organizuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė kartu su ministerijomis ir partneriais. Projekto dalyviai turi galimybę artimiau susipažinti su Lietuvos institucijų ir politikų veikla bei jų kasdieniu darbu. Per šešerius projekto gyvavimo metus jame dalyvavo jau 178 moksleiviai.

 

Kultūros ministerijos informacija ir nuotraukos