English
Pradžia > Naujienos
Iš viso apsilankė: 9190397
Šiandien apsilankė: 1268
Dabar naršo: 7
Naujienos


Š. Birutis lankėsi uostamiesčio teatruose, atidarė Jūrų muziejaus delfinariumą

Rugpjūčio 21 dieną pajūryje lankęsis kultūros ministras Šarūnas Birutis susitiko su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro ir Klaipėdos dramos teatro darbuotojais, oficialiai atidarė rekonstruotą Jūrų muziejaus delfinariumą.

 

Pasak kultūros ministro, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rekonstrukcija yra gyvybiškai būtina ir ją reikia pradėti jau 2017 metais. Šiuo metu vyksta projektavimo darbai, o rekonstrukcijos darbus planuojama baigti 2020 m. Viso projekto vertė siekia 20 mln. 539 tūkst. eurų, iš jų valstybės investicijos 13 mln. 939 tūkst. eurų, ES struktūrinė parama 6 mln. 600 tūkst. eurų.

 

Susitikime su teatro darbuotojais Š. Birutis pabrėžė, kad Klaipėdos muzikinio teatro kolektyvas yra aukščiausio profesionalumo ir laukiamas įvairiose Vakarų Lietuvos erdvėse. Teatro kolektyvo pasirodymai bus rengiami ir Klaipėdos koncertų salėje, ir baigiamoje rekonstruoti Palangos koncertų salėje, ir atnaujintoje Klaipėdos dramos teatro scenoje, taip pat kitose Lietuvos teatrų ir koncertinių įstaigų scenose. Ministras su teatro darbuotojais aptarė veiklos aktualijas ir problemas, Teatrų ir koncertinių įstaigų įstatymo projektą.

 

Kultūros ministras lankėsi ir baigiamame rekonstruoti Klaipėdos dramos teatre, kuris jau šį rudenį pakvies žiūrovus į spektaklio „Karalienė Luizė“ premjerą. Ministras paragino spartinti darbus, kad spalio mėnesį jau būtų galima derinti naująją scenos įrangą ir pradėti repetuoti spektaklius, o lapkričio pradžioje planuojama surengti rekonstruoto teatro atidarymo ceremoniją. Ministras su teatro darbuotojais aptarė ne tik pastato atidarymo, bet ir repertuaro formavimo, jaunų gabių aktorių pritraukimo, kūrėjų skatinimo, kitus aktualius klausimus.

 

Penktadienio popietę kultūros ministras Š. Birutis dalyvavo iškilmingame Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo atidarymo renginyje. Jūrų muziejus ir po rekonstrukcijos atidarytas delfinariumas – unikalus jūros gamtos ir istorijos pažinimo kompleksas, kurį per metus aplanko apie pusė milijono svečių. 2015 m. delfinariume jau apsilankė per 250 tūkst. lankytojų, per pirmąjį šių metų pusmetį įvyko 420 edukacinių užsiėmimų ir kūrybinių dirbtuvių. Pagal įplaukas už paslaugų teikimą Jūrų muziejus pirmauja tarp visų Lietuvos muziejų, kaip ir pagal sutelktas rėmėjų ir projektines lėšas.

 

Pasak Jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės, 2014 m., muziejaus pajamos siekė  2 mln.494 tūkst. eurų (tada 2 mėn.dirbo ir muziejaus ekspozicija), o 2015 m. jau gauta 1mln. 600 tūkst. eurų. Muziejus savo lėšomis prisidėjo prie delfinariumo rekonstravimo projekto įgyvendinimo, prisideda prie investicinio projekto “Akvariumo rekonstravimas” įgyvendinimo bei planuoja savo lėšomis prisidėti ir prie projekto “Nerijos forto išsaugojimas ir jo tvarus naudojimas”, finansuojamo iš Europos ekonominės erdvės (EEE) finansinio mechanizmo.

 

Kultūros ministerijos informacija

Klaipėdos miesto savivaldybės nuotrauka