English
Iš viso apsilankė: 9135382
Šiandien apsilankė: 1315
Dabar naršo: 42
Naujienos


Šarūnas Birutis palinkėjo moksleiviams uždegti kultūros iniciatyvomis savo bendraamžius

Riešės gimnazijos dvyliktokė Gabija Mušeikytė ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos dvyliktokas Rokas Jančiauskas baigė savaitės trukmės praktiką Kultūros ministerijoje. Projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai penktadienį ministerijos vadovybei ir specialistams pristatė praktinę užduotį ir siūlymus, kaip dar labiau paskatinti moksleivius ir jaunimą aktyviau lankyti muziejus ir kultūros renginius.

 

 

Kultūros ministras Šarūnas Birutis padėkojo projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviams ir palinkėjo uždegti kultūros iniciatyvomis savo bendraamžius. „Jūs pasirinkote savo praktikai kultūros sritį ir Kultūros ministeriją, todėl linkiu tęsti šią misiją ir būti kultūros ambasadoriais, skleisti kultūros virusą savo mokykloje ir aplinkoje“, – sakė kultūros ministras.

 

Moksleiviams buvo surengti vizitai į Lietuvos centrinį valstybės ir Istorijos archyvuose, susipažįstant su archyvų veikla ir fondais. Taip pat vyko susitikimas su „Kino pavasario“ festivalio organizatoriais ir pažintis su tarptautinių meno projektų organizavimo patirtimi.  Projekto dalyviai lankėsi LDK valdovų rūmuose,  Audiovizualinių menų industrijos ir Užupio meno inkubatoriuose.
 

Septintus metus rengiamo projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai šįmet kviečiami diskutuoti ir dalytis idėjomis, kaip kurti stiprius tautinius santykius mūsų šalyje, kad būtų užtikrinta visų tautinių grupių tarpkultūrinė komunikacija, o integracija vyktų sklandžiai ir būtų saugomas kultūrinis tautų savitumas. Šiemet projekte dalyvauja 30 mokinių.
 

Projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“ kasmet organizuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė kartu su ministerijomis ir partneriais. Projekto dalyviai turi galimybę artimiau susipažinti su Lietuvos institucijų ir politikų veikla bei jų kasdieniu darbu. Per šešerius projekto gyvavimo metus jame dalyvavo jau 178 moksleiviai.