English
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kultūros atašė informacija


TARPTAUTINIAME FESTIVALYJE ŠVEDIJOJE “EUROPEADE” DEVYNI KOLEKTYVAI IŠ LIETUVOS

Devyni liaudies šokių kolektyvai, ansambliai ir chorai iš Lietuvos dalyvauja rugpjūčio 5-9 dienomis Švedijos mieste Helsinbore vykstančiame festivalyje „Europeade“.

Tai didžiausias kiekvienais metais rengiamas tarptautinis liaudies kultūros festivalis Europoje. Šių metų festivalyje dalyvauja 249 kolektyvai iš įvairių Europos šalių. Festivalio programą ir lietuvių kolektyvo pasirodymus stebi gausiai susirinkusi Švedijos lietuvių bendruomenė, šventės dalyvius iš Lietuvos pasveikins Lietuvos ambasadorius Švedijoje Eitvydas Bajarūnas.

 

Itin intensyvioje festivalio programoje - Klaipėdos J.Kačinsko muzikos mokyklos vaikų kolektyvo „Subatėlė“, Palangos kultūros centro pagyvenusiųjų šokių ansamblio „Bočiai“, grupės „Veliuonietis“ iš Vėliuonos miestelio, ansamblio „Velingis“ iš Priekulės, liaudies šokių grupės „Nėris“ iš Vilniaus, grupės „Skudučiai“ iš Gargždų, „Mingė“ iš Klaipėdos, kolektyvo „Dagilėlis“ iš Ukmergės, grupės „Pamušis“ iš Pakruojo rajono pasirodymai.

 

Europeados pradžia siejama su Mon De Clopper (1922-1998) vardu, pradėjusiu judėjimą už flamandų liaudies kultūros (Vlaamse Volkskunstbeweging) įtvirtinimą. Kartu su bendraminčiais dar 1964 metais jis pakvietė flamandus, olandus, anglus, prancūzus ir vokiečius, taip pat emigrantus iš Ukrainos, Jugoslavijos ir Lenkijos atlikti savo tradicines dainas ir šokius, pristatyti tradicinius kostiumus. Mon De Clopper taip ilgą laiką vadovavo festivaliui. Festivalis vyko daugelyje Europos šalių, o 2009 m. jos dalyviai buvo svetingai sutikti Klaipėdoje.

 

 

Saulė Mažeikaitė-Teiberė

Kultūros atašė

 

Grevgatan 5, BV11453 Stokholmas

LR ambasada Švedijos karalystėje

 

Iš viso apsilankė: 9136677
Šiandien apsilankė: 1018
Dabar naršo: 9