English
Pradžia > Veiklos sritys > Teatras
Iš viso apsilankė: 9190397
Šiandien apsilankė: 1268
Dabar naršo: 7
Teatras

Teatro menas yra viena iš svarbiausių Lietuvos meno ir kultūros dalių, formuojanti didelę Lietuvos kultūros ir meno gyvenimo dalį. Valstybė skatina ir remia profesionalaus teatro meno ir jo kūrėjų sklaidą.

Lietuvos teatrų sistemą sudaro valstybės, savivaldybių, privatūs (nevalstybiniai) ir mėgėjų teatrai.
Lietuvoje yra 13 valstybės teatrų: 8 dramos, 2 lėlių, 3 muzikiniai. Iš jų 3 yra nacionaliniai: Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Nacionalinis Kauno dramos teatras.

Lietuvos rusų dramos teatras www.rusudrama.lt
Valstybinis jaunimo teatras www.jaunimoteatras.lt
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras www.vmt.lt
Vilniaus teatras „Lėlė“ www.teatraslele.lt
Nacionalinis Kauno dramos teatras www.dramosteatras.lt
Kauno valstybinis lėlių teatras www.kaunoleles.lt
Kauno valstybinis muzikinis teatras www.muzikinisteatras.lt
Klaipėdos dramos teatras www.kldteatras.lt
Klaipėdos muzikinis teatras www.klapedosmuzikinis.lt
Valstybinis Šiaulių dramos teatras www.sdt.lt
Juozo Miltinio dramos teatras www.miltinio_teatras.lt

Valstybės, o taip pat savivaldybių teatrai veikia visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Marijampolėje, Alytuje). Visi valstybės teatrai turi savo patalpas (pastatus).

Kiekvienas valstybės teatras per sezoną pastato 3-6 naujus spektaklius. Iš viso valstybės teatruose per sezoną yra pastatoma apie 60 naujų spektaklių. Per metus valstybiniuose teatruose apsilanko apie pusė milijono žiūrovų.

Po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje susiformavo ir privatūs (nevalstybiniai) teatrai, kurie šiuo metu gerai žinomi ir populiarūs ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Vienas žymiausių Lietuvos teatro režisierius Eimuntas Nekrošius įkūrė savo teatrą „Meno fortas”, o vienas talentingiausių jaunosios kartos režisierių Oskaras Koršunovas — „Oskaro Koršunovo teatrą”. Valstybė remia nevalstybinius teatrus skirdama jiems lėšų konkrečių kūrybinių programų – pastatymų įgyvendinimui per atskiras konkursines programas.

Lietuvos teatro menas yra plačiai pristatomas užsienyje. Žymių Lietuvos režisierių – Eimunto Nekrošiaus, Rimo Tumino, Jono Vaitkaus, Oskaro Koršunovo,Gintaro Varno, Cezario Graužinio ir kitų — darbai pelno apdovanojimus prestižiniuose pasaulio teatrų festivaliuose, o patys kūrėjai kviečiami statyti spektaklius užsienio teatruose.

Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų vertinimo komisija kasmet renka geriausius profesionalaus teatro menininkus. Kultūros ministerijos premijomis ir atminimo ženklais – Auksiniais scenos kryžiais, Boriso Dauguviečio auskaru – siekiama įvertinti praėjusių metų profesionalaus teatro meno kūrėjų pasiekimus ir darbus dramos, operos/operetės, baleto/šokio, lėlių/teatro vaikams, nacionalinės dramaturgijos srityse bei paskatinti juos profesinei veiklai. Laureatai paskelbiami ir apdovanojami Tarptautinę teatro dieną – kovo 27-ąją.

Skatindama lietuvių literatūros ir teatro tarpusavio ryšius, Kultūros ministerija yra įsteigusi iškilios teatro meno pedagogės ir režisierės Dalios Tamulevičiūtės premiją scenos meno kūrėjams, puoselėjantiems lietuvių literatūros autorių kūrybą Lietuvos teatrų scenose.

2014 METŲ NACIONALINIŲ, VALSTYBINIŲ TEATRŲ IR KONCERTINIŲ ĮSTAIGŲ VEIKLOS REZULTATAI

Nacionalinių teatrų ir koncertinių įstaigų veiklos rezultatai

Valstybinių teatrų įstaigų veiklos rezultatai

Koncertinių įstaigų veiklos rezultatai

2015 METŲ (I ketv.) NACIONALINIŲ, VALSTYBINIŲ TEATRŲ IR KONCERTINIŲ ĮSTAIGŲ VEIKLOS REZULTATAI

Nacionalinių teatrų ir koncertinių įstaigų veiklos rezultatai

Valstybinių teatrų įstaigų veiklos rezultatai

Koncertinių įstaigų veiklos rezultataiInformaciją parengė:
Profesionaliojo meno skyrius
Tel. 219 3442

Paskutinis atnaujinimas: 2015-05-11 16:35:45