English
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kultūros atašė informacija


Tomas Venclova skaitė eiles Sigtunos literatūros festivalio ir Stokholmo publikai

Rugpjūčio 22 dieną žymus lietuvių poetas, rašytojas, eseistas Tomas Venclova dalyvavo Sigtunos literatūros festivalyje, susitiko su Švedijoje gyvenančių lietuvių bendruomene.


Nuo 2011 m. vykstančiame festivalyje galima buvo sutikti tarptautines literatūros žvaigždes, tokias kaip Masha Gessen, Håkan Nesser, Kerstin Ekman, Dorthe Nors, Agneta Pleijel, Lena Andersson, Yvonne Hirdman, Tomas Venclova, Kristina Kappelin ir Katarina Mazetti.

 


Festivalio metu pokalbyje su žurnaliste Maja Aase T. Venclova ir britų poetė Fiona Sampson diskutavo apie laisvę ir rašytojų situaciją tose šalyse, kur žodžio laisvė yra ribojama, kalbėjosi apie poezijos prasmę šiuolaikiniame pasaulyje. Tą pačią dieną vykusiame pokalbyje „Tyla kaip Dievo atsakas“ T. Venclova kartu su švedų rašytoju ir vertėju Bngtu Jangfeldth ir F. Sampson analizavo Reginos Derijevos, kuri gyveno ir kūrė Sigtunoje, kūrybą. Kitą dieną Stokholme, Šv. Eugenijos bažnyčios didžiojoje salėje, T. Venclova ir F. Sampson skaitė savo naujausias eiles, o tos pačios dienos vakare susitikime su lietuvių bendruomene, vykusiame ambasadoriaus rezidencijoje, poetas pasidalino kultūrinėmis įžvalgomis.   

 

T. Venclova – tarptautinei publikai pažįstamas lietuvių poetas, rašytojas, eseistas, literatūros tyrinėtojas, vertėjas ir Jeilio universiteto (JAV) profesorius emeritas, daugelio literatūrinių premijų laimėtojas. 2014 m. Venclovai (kartu ir rašytojui Franz Mon) antrą kartą įteiktas prestižinis Petracos vardo apdovanojimas, kuris ypatingai svarbus siekiant Nobelio premijos. Švedų kalba 2000–2001 m. yra išleistos dvi Tomo Venclovos poezijos rinktinės – „Samtal vintertid dikter 1956–2000“, taip pat „Former av hopp essäer“ (vertėjai Loreta Burnytė, Anna Harisson), taip pat  keletas jo eilėraščių švedų kalba publikuoti poezijos rintinėje, išleistoje 2005 m. Švedijoje „Litauen diktar: möte i gryningen“ (vertėjai: Liana Ruokytė, Juris Kronbergs). Fiona Sampson - britų poetė, rašytoja ir vertėja, tarptautinio žurnalo Poema įkūrėja ir prestižinio britų poezijos žurnalo „Poezijos apžvalga“ redaktorė, pažįstama ir lietuviškai publikai. Šiuo metu Sampson dėsto poeziją Roehampton universitete.

 

Renginiai organizuoti bendromis Lietuvos kultūros instituto, Lietuvos ambasados Stokholme ir švedų organizacijų pastangomis.

 

Saulė Mažeikaitė
LR kultūros atašė Švedijoje ir Suomijai

Iš viso apsilankė: 9136677
Šiandien apsilankė: 1018
Dabar naršo: 9